Strona główna » Zwierzęta » Schronisko ratuje uroczego pitbulla na pięć minut przed eutanazją

Schronisko ratuje uroczego pitbulla na pięć minut przed eutanazją

Bonnie została uratowana z lokalnego schroniska przez organizację Grandma Betty’s Animal Rescue zaledwie pięć minut przed tym, jak miała zostać poddana eutanazji. Coś w jej dużych brązowych oczach mówiło im, że jest najsłodszym psem na świecie i potrzebuje tylko szansy, by to pokazać, i mieli całkowitą rację.

Niedługo po tym, jak Bonnie została uratowana, Lili Follett wzięła ją do adopcji i szybko zakochała się w tej uroczej suczce.

Historia Bonnie

„To najsłodszy i najbardziej lojalny pies, jakiego kiedykolwiek spotkałam” – powiedziała Follett w rozmowie z The Dodo. „Uwielbia poznawać nowych ludzi i jest bardzo ufna. Natychmiast kładzie głowę na kolanach… Chodziła za mną po mieszkaniu jak kaczątko – nigdy nie oddalała się ode mnie na więcej niż kilka metrów, bez względu na to, co robiłem! Każdego ranka czekała, aż się obudzę i podchodziła do mnie, aby otrzymać poranne pieszczoty. Jeśli nie pogłaskałem jej wystarczająco, podchodziła do mnie jeszcze bliżej, dopóki nie dałem jej wystarczająco dużo miłości!”

Czytaj także :  Mężczyzna budzi się i zauważa, że ​​jego pies nagle ma nowy, dziwny uśmiech

Follett wiedziała, że każda rodzina byłaby szczęśliwa, gdyby mogła adoptować Bonnie i postanowiła spróbować znaleźć dla niej idealnego partnera, ale niestety napotkała wiele strachu i nieporozumień.

„Przed kapeluszem większość ludzi rzucała nam nieprzyjemne spojrzenia i celowo schodziła z chodnika, aby nas ominąć, zamiast nas mijać” – powiedziała Follett. „Większość ludzi była wyraźnie zdenerwowana lub zaniepokojona, gdy ją widzieli. Widząc reakcje ludzi na nią, zdałam sobie sprawę, że nigdy nie zostanie adoptowana bez drastycznej zmiany”.

Bonnie jest najsłodszym psem na świecie, ale niestety wiele osób nie potrafiło tego dostrzec, więc Follett wpadła na pewien pomysł.

Aby uczynić Bonnie bardziej przystępną i złagodzić nieuzasadnione obawy ludzi, Follett kupił jej czapkę ze śmigłem. W końcu kto mógłby bać się psa w czapce ze śmigłem? Bonnie uwielbiała nosić czapkę, więc Follett zaczął ją w niej zabierać na spacery, a zmiana reakcji ludzi na nią była niemal natychmiastowa.

Czytaj także :  Co to znaczy, gdy kot ociera się o ciebie?

„Kiedy ludzie widzą Bonnie w kapeluszu, uśmiechają się, śmieją i zdecydowanie starają się wchodzić z nią w interakcje” – powiedział Follett. „Prawie za każdym razem, gdy zabieram ją na przejażdżkę, samochody zwalniają i krzyczą przez okna, jaka jest urocza. Rodzice chętniej pozwalają swoim dzieciom bawić się z Bonnie. Znacznie więcej osób zatrzymuje nas i prosi o pogłaskanie jej, co pozwoliło mi rozpocząć wspaniały dialog na temat adopcji i opieki nad psami”.

Bonnie jest tym samym psem, niezależnie od tego, czy nosi czapkę ze śmigłem, czy nie, ale czapka pomaga ludziom przezwyciężyć nieprawdziwe stereotypy, które mogli usłyszeć o pit bullach i poznać słodkiego psa pod spodem.

Follet zrobiła wszystko, by ludzie mogli zobaczyć Bonnie taką, jaka jest naprawdę. Miała nadzieję, że czapka ze śmigłem pomoże jej znaleźć idealny dom na zawsze – i tak się stało.

Czytaj także :  Wolontariusz przypomina nam o trudnej rzeczywistości farm

Po tym, jak jej śmigłowy kapelusz stał się wirusowy na TikTok, ktoś zobaczył historię Bonnie i zdecydował się ją adoptować. Bonnie jest obecnie z powrotem w Grandma Betty’s Animal Rescue, czekając na przeniesienie do nowego domu w Wirginii. To najlepsze zakończenie, jakiego ktokolwiek mógłby sobie życzyć, a Bonnie nie może się doczekać, aby zadomowić się w nowej rodzinie – i oczywiście odbywać wiele spacerów po nowej okolicy w swojej czapce ze śmigłem.

Photo of author
Napisane przez : Daniel
Wraz z Grudna staram się wyselekcjonować i zaproponować Wam najlepsze wiadomości dnia, zarówno dotyczące Qi i testów osobowości, jak i codziennych newsów. Codziennie rano publikuję również horoskop dnia.