Strona główna » Zwierzęta » Pies przewodnik prowadzi swoją niewidomą mamę do ulubionego sklepu zoologicznego

Pies przewodnik prowadzi swoją niewidomą mamę do ulubionego sklepu zoologicznego

Odkąd cztery lata temu Danielle Sykora przygarnęła swojego psa przewodnika, Thai’a, aby pomógł jej w walce z wadami wzroku, miał on własne poglądy na temat tego, co wiąże się z tą pracą.

Ten inteligentny pies z pewnością nie boi się sięgać po to, czego chce: Gdy w grę wchodzą smakołyki, wszystko jest fair – nawet jeśli oznacza to lekkie nagięcie zasad jego zawodu.

W weekendy Sykora i Thai podróżują z Delaware Valley University w Doylestown w Pensylwanii, gdzie obecnie uczęszcza, do swojego domu w New Jersey. Sykora i jej siostra, Michele, uwielbiają chodzić do centrum handlowego podczas tych wizyt, aby zrobić małe zakupy.

Thai również lubi chodzić do centrum handlowego z własnych powodów.

Pewnego razu Sykorze towarzyszył jej ojciec, który zauważył, że jest tam sklep – sklep zoologiczny o nazwie Cool Dog Gear – który, bez wiedzy Sykory, Thai szczególnie chciał odwiedzić.

Czytaj także :  Zachowanie buldoga amerykańskiego po wizycie u babci staje się wirusowe

„Za pierwszym razem, gdy moja siostra poszła do tego centrum handlowego, była z moim tatą, a Thai po prostu skręciła prosto do sklepu, nie wiedząc o tym” – powiedziała Michele w rozmowie z The Dodo. „Za drugim razem, gdy tam wróciliśmy, chciałem sam to zobaczyć, więc poszliśmy w kierunku sklepu zoologicznego i oczywiście od razu tam weszła!”.

Tym razem Michele postanowiła przygotować swój telefon na wypadek, gdyby Tajlandczyk zastosował jedną ze swoich sztuczek.

Pies przewodnik mojej siostry zawsze podstępnie wprowadza ją do tego sklepu bez jej wiedzy 😂😍 Kocham psy, człowieku pic.twitter.com/UuE9wDN4md

– Shelly (@michelesykora) 20 kwietnia 2018 r.

Michele uchwyciła ten podstępny ruch na wideo i opublikowała go na swoim koncie na Twitterze, gdzie psotne działania psa stały się wirusowe.

Tysiące wyświetleń później, Tajlandczyk nadal nie ma wyrzutów sumienia, że wyprowadził swojego właściciela w tło. „Jeśli istnieje jakieś słowo opisujące Tajlandczyka, to prawdopodobnie jest to 'smakosz'” – powiedziała Michele. „Zrobi wszystko, by zdobyć okruch na podłodze”.

Czytaj także :  Wolontariusz przypomina nam o trudnej rzeczywistości farm

Mama Thai wcale nie była zaskoczona, gdy jej rodzina ujawniła, dokąd Thai potajemnie ją prowadzi.

Danielle zauważyła, że to z pewnością nie pierwszy raz. W szkole Thai zabierał ją do Starbucksa, ponieważ wie, że lubi kawę – i zawsze czeka na niego Puppuccino. A podczas wycieczki na promenadę pewnego lata, Thai skierował swoją mamę do każdego sklepu sprzedającego jedzenie, przechodząc obok sklepów odzieżowych, które ją interesowały.

Danielle nie żywi jednak urazy do Thai’a za jego spryt; jeśli już, to pogłębiło to ich więź. Pomimo wszystkich psot Thai’a, nigdy nie opuści on boku swojej mamy – nawet na minutę.

„Thai i Danielle mają relację, którą może zrozumieć tylko osoba z psem służbowym. To jej oczy. Idzie z nią absolutnie wszędzie” – powiedziała Michele. „Nawet gdy Thai nie pracuje, a my jesteśmy w domu, jeśli wyjdzie z pokoju, wstanie i pójdzie za nią wszędzie”.

Czytaj także :  Jak zapewnić psu najlepszy sen w nocy - przydatny przewodnik

Danielle jest niewidoma, odkąd przeszła operację siatkówczaka w wieku prawie 2 lat, a odkąd Thai pojawiła się w jej życiu, wszystko jest łatwiejsze, zauważyła Michele”.[Ένα μπαστούνι] Pokazuje tylko przeszkody poniżej poziomu talii. Thai pomaga jej poruszać się znacznie łatwiej i znajduje rzeczy na polecenie, takie jak windy, puste miejsca, schody i oczywiście … sklepy zoologiczne”.

„Fundacja, od której moja siostra go dostała, Fundacja Psa Przewodnika, wybiera psy na podstawie ich osobowości” – dodała Michele. „Na szczęście Thai został, ponieważ nie tylko jest jej psem służbowym, ale zdecydowanie jest rozrywką naszej rodziny”.

Cała rodzina wie teraz, co potrafi Thai, ale nie chcieliby, żeby było inaczej.

Photo of author
Napisane przez : Daniel
Wraz z Grudna staram się wyselekcjonować i zaproponować Wam najlepsze wiadomości dnia, zarówno dotyczące Qi i testów osobowości, jak i codziennych newsów. Codziennie rano publikuję również horoskop dnia.