Strona główna » Zwierzęta » Pies nie mógł zejść z góry, a ekipa ratunkowa ratuje mu życie na górze

Pies nie mógł zejść z góry, a ekipa ratunkowa ratuje mu życie na górze

Kiedy zespół Wasdale Mountain Rescue Team usłyszał o psie o imieniu Daisy, który zasłabł podczas wędrówki i nie mógł zejść z góry, natychmiast podjął działania. Chociaż są przyzwyczajeni do ratowania ludzi, wiedzieli, że Daisy potrzebuje pomocy i byli zdeterminowani, aby zrobić wszystko, co w ich mocy, aby ją uratować.

„Mając członków zespołu z własnymi rozpieszczonymi pieskami w domu, a także naszego ukochanego psa poszukiwawczego Jess, zdajemy sobie sprawę z cierpienia, jakie może odczuwać zarówno zwierzę, jak i jego właściciele” – napisał zespół Wasdale Mountain Rescue w poście na Facebooku.

Historia Daisy

Daisy i jej ludzie wspinali się na Scafell Pike, najwyższy szczyt górski w Anglii, i wracali na dół, kiedy Daisy zasłabła. Bernardynka została niedawno uratowana i adoptowana, więc jest prawdopodobne, że miała pewne podstawowe problemy zdrowotne, o których jej rodzina nie była jeszcze świadoma. Udało im się uzyskać poradę od lokalnych weterynarzy, jak najlepiej pomóc Daisy, aż w końcu zespół ratowniczy przybył z noszami, aby zabrać ją w bezpieczne miejsce.

Czytaj także :  Pies ze schroniska odmawia adopcji bez swojej miski!

„Kiedy dotarli na miejsce, członkowie zespołu ostrożnie przedstawili się Daisy, aby nie powodować dodatkowego dyskomfortu, a przy pomocy poczęstunku lub dwóch członków byli w stanie ocenić jej stan i zastosować analgezję bólu” – napisał Wasdale Mountain Rescue Team.

Gdy Daisy poczuła się trochę bardziej komfortowo, zespół zaczął zastanawiać się, jak najlepiej zabezpieczyć ją na noszach, które zwykle są przeznaczone dla ludzi, a nie dla psów. Jednak po kilku manewrach i wielu przekonujących Daisy, w końcu udało im się wygodnie umieścić ją na noszach i rozpoczęli zejście z góry.

„Stamtąd, poza dziwną małą korektą, ewakuacja nie różniła się zbytnio od normalnej ewakuacji dorosłych, która jest oczywiście chlebem powszednim naszego zespołu, co robiliśmy setki razy wcześniej” – napisał zespół ratownictwa górskiego Wasdale.

W mgnieniu oka zespół był w stanie sprowadzić Daisy z góry w bezpieczne miejsce, a jej rodzina była w stanie zapewnić jej pomoc, której potrzebowała. Daisy jest teraz z powrotem w domu i ma się bardzo dobrze, a jej rodzina jest bardzo wdzięczna, że cały zespół ratowników wyruszył jej na pomoc.

Czytaj także :  Ten uroczy kot ze zdeformowanymi łapami nie pozwoli, by cokolwiek go powstrzymało!

Wszyscy w zespole ratowniczym są bardzo szczęśliwi, słysząc, że Daisy ma się dobrze – i teraz wiedzą, że oprócz ratowania ludzi, absolutnie mają umiejętności pomagania psom.

Photo of author
Napisane przez : Daniel
Wraz z Grudna staram się wyselekcjonować i zaproponować Wam najlepsze wiadomości dnia, zarówno dotyczące Qi i testów osobowości, jak i codziennych newsów. Codziennie rano publikuję również horoskop dnia.