Strona główna » Zwierzęta » Oto 5 rzeczy, które koty kochają bardziej niż cokolwiek innego

Oto 5 rzeczy, które koty kochają bardziej niż cokolwiek innego

Szczęśliwy, zdrowy kot potrzebuje dobrego jedzenia, opieki weterynaryjnej i uczucia. Ale potrzebuje również aktywności, które są specyficzne dla jego gatunku. Dlatego w tym artykule przedstawiamy pięć ulubionych aktywności kotów.

1. Sen

Być może zauważyłeś że Twój koci przyjaciel lubi spać, co robi przez większość czasu. Te długie godziny snu, które mogą trwać do 18 godzin dziennie, są absolutnie niezbędne dla Twojego kota. Dlatego przede wszystkim nie należy go budzić ani mu przeszkadzać.

2. Polowanie

Instynkt jest nadal obecny u kotów, pomimo stuleci udomowienia. Niektórzy właściciele irytują się, a nawet besztają swojego kota, gdy odkryją, że złapał ptaka, jaszczurkę lub inne zwierzę. Nie ma to jednak żadnego sensu. Kot nie rozumie, dlaczego jest karcony. Nie możesz więc powstrzymać go przed kontynuowaniem tego.

Czytaj więcej
Powód, dla którego pies gryzie, gdy go głaszczesz

Czytaj także :  Szybkie, łatwe i pyszne domowe przepisy na kurczaka dla kotów

Oto 5 rzeczy, które koty kochają bardziej niż cokolwiek innegoŹródło: Capture Instagram
3. Griffer

Drapanie i drapanie jest kolejną instynktowną czynnością kota. Co więcej, uwielbiają to robić, ponieważ jest to dla nich również w 100% niezbędne, więc w żadnym wypadku nie należy tego tłumić. Drapią dla zabawy, aby naostrzyć pazury i zaznaczyć swoje terytorium, odstraszając konkurentów.

4. Opalanie

Koty uwielbiają ciepłe i słoneczne miejsca. wygodne. Właśnie dlatego wylegiwanie się na słońcu jest jednym z ich ulubionych zajęć. Jeśli mogą wyjść na zewnątrz, doświadczenie będzie przyjemniejsze, jeśli umieścisz wygodny kosz w miejscu, w którym mogą opalać się w ciszy i spokoju. W rzeczywistości, z dala od niepokojących hałasów i potencjalnych niebezpieczeństw, gdzie promienie słoneczne delikatnie ogrzewają ciało kota.

5. Przyjmowanie uścisków

W przeciwieństwie do tego, co myśli wiele osób, koty również lubią być przytulane. W rzeczywistości doceniają czas spędzony z tobą lub twoją rodziną, zwłaszcza jeśli są przytulane i głaskane. Jeśli zauważysz, że Twój kot denerwuje się po kilku głaskaniach, najlepiej zostawić go w spokoju lub zaryzykować ugryzienie.

Photo of author
Napisane przez : Daniel
Wraz z Grudna staram się wyselekcjonować i zaproponować Wam najlepsze wiadomości dnia, zarówno dotyczące Qi i testów osobowości, jak i codziennych newsów. Codziennie rano publikuję również horoskop dnia.