Strona główna » Zwierzęta » Młody lampart wspina się na drzewo w obecności hieny, niesamowite wideo

Młody lampart wspina się na drzewo w obecności hieny, niesamowite wideo

Młody lampart wspina się na drzewo w obecności hieny, niesamowite wideo

Ciekawska hiena zauważa lamparta i jego młode i postanawia złożyć im wizytę. Młode wskakuje na drzewo, aby się ukryć, a jego matka syczy na grasującą hienę.

Abbas Alibhai był w stanie sfilmować tę interakcję i podzielił się nią!

To był piękny dzień, słońce świeciło przez chmurę mgły. Trawa lśniła od porannej rosy. Jechaliśmy przez rezerwat, kiedy zobaczyliśmy matkę młodego lamparta w niskich gałęziach drzewa. Jej młode bawiło się na ziemi poniżej”.

Rezerwat jest domem dla szerokiej gamy zwierząt, , w tym nieuchwytnego lamparta. Ludzie uważają zobaczenie lamparta na wolności za rzadkie i ekscytujące doświadczenie. Lamparty, znane ze swojej skrytej i samotniczej natury, są dużymi kotami.

Czytaj więcej
Ten pies został odkryty przez surferów w jaskini na wyspie

Młode lamparta wspina się na drzewo w obecności hieny, niesamowite wideoŹródło: Capture Instagram

Czytaj także :  Ten pies odkrywa ciążę swojej właścicielki, jej reakcja jest przejmująca!

„Kiedy patrzyliśmy, nagle na scenie pojawiła się hiena spacerująca w oddali. Hiena była zaciekawiona i wydawała się zainteresowana młodym. Młode nie zauważyło jeszcze drapieżnika czającego się w pobliżu. Matka lamparta zareagowała szybko, sycząc i warcząc na hienę, by trzymać ją na dystans”.

„Mały lampart zauważył hienę na czas i dlatego był w stanie szybko skoczyć, by uciec na pobliskie drzewo. Udało mu się przecisnąć przez gałęzie drzewa, poza zasięgiem hieny”.
Młody lampart wspina się na drzewo w obecności hieny, niesamowite wideoŹródło: Capture Instagram

Hieny są oportunistami i padlinożercami.

„Następnie hiena okrążyła podstawę drzewa. Jednak matka lampart nie miała zamiaru opuścić gardy. Nadal syczała i warczała, ostrzegając hienę, by się nie zbliżała. W końcu hiena dała za wygraną i oddaliła się, pozostawiając lamparcicę i jej młode w spokoju.

Ludzie zazwyczaj uważają je za zagrożenie dla innych drapieżników i ich młodych, ponieważ wykorzystują każdą okazję, by się pożywić. Ciekawska hiena została prawdopodobnie zwabiona zapachem młodego lamparta i postanowiła to sprawdzić.

Czytaj także :  Co się stanie, jeśli przez pomyłkę przytniesz wąsy swojemu kotu lub psu?

Czytaj więcej
Najbardziej pomarszczony kot na świecie staje się sławny w sieci

pic.twitter.com/eJ4yo53cJt

– Maria Bolivar (@MariaBo33324137) 1 czerwca 2023 r.

Adoptuj, uratuj życie i zyskaj przyjaciela. Jeśli chcesz przeczytać więcej artykułów podobnych do tego, zalecamy odwiedzenie kategorii Zwierzęta.

Do przeczytania
Historia miłości tego psa i jego pluszowego zwierzaka złamie ci serce!

Photo of author
Napisane przez : Daniel
Wraz z Grudna staram się wyselekcjonować i zaproponować Wam najlepsze wiadomości dnia, zarówno dotyczące Qi i testów osobowości, jak i codziennych newsów. Codziennie rano publikuję również horoskop dnia.