Strona główna » Zwierzęta » Które rasy są najczęściej adoptowane?

Które rasy są najczęściej adoptowane?

Chcesz adoptować kociaka? Stworzyliśmy listę z podstawowymi informacjami o rasach kotów, które są najczęściej adoptowane.

DOMOWY KRÓTKOWŁOSY

Ponieważ koty domowe krótkowłose stanowią od 90% do 95% kotów w Stanach Zjednoczonych, jest to typ kota, który najprawdopodobniej zostanie adoptowany. Domowe koty krótkowłose, podobnie jak ich długowłose odpowiedniki, są zasadniczo kotami ras mieszanych o nieznanym pochodzeniu. Występują w różnych rozmiarach i konfiguracjach kolorystycznych i są wspaniałymi zwierzętami domowymi. Jeśli chodzi o ich osobowość, ta również może być bardzo zróżnicowana. Nic dziwnego, biorąc pod uwagę ich mieszane pochodzenie.

Długość życia: 12-14 lat lub więcej.

Średnia waga: 6-16 kg

Jak zapewne się domyślasz, domowe koty długowłose mają wiele cech wspólnych z ich krótkowłosymi odpowiednikami. Ich mieszane dziedzictwo rasowe skutkuje szeroką gamą kształtów, kolorów, rozmiarów i typów osobowości. Są drugim najpopularniejszym kotem domowym w Stanach Zjednoczonych.

Czytaj także :  Porady ekspertów na temat tego, co szczeniak może bezpiecznie żuć - Przydatny przewodnik

Długość życia: 12-18 lat lub dłużej

Średnia waga: 8-15 kg

MAINE COON

Te futrzaste bestie są trochę jak Wielkie Duńczyki w świecie kotów. I podobnie jak Duńczycy, Maine Coony mają reputację łagodnych olbrzymów. Te słodkie, towarzyskie i inteligentne stworzenia są doskonałym wyborem dla każdego, kto chce je adoptować. Występują w szerokiej gamie kolorów i – z okazji zabawy – są oficjalnym kotem stanowym Maine.

Długość życia: 12-15 lat lub więcej

Średnia waga: 8-18 kg

Te piękne puszyste kule są znane ze swoich głębokich niebieskich oczu, zrelaksowanego temperamentu i niekończących się uczuć. Podobnie jak Maine Coony, ragdolle są dość duże; ich miękkie, średniej długości futro występuje w uderzająco spiczastych kolorach (jasne ciało z ciemniejszym futrem na twarzy, nogach i ogonie).

Długość życia: 12-15 lat lub więcej

Średnia waga: 8-20 kg

AMERYKAŃSKI KRÓTKOWŁOSY

Niegdyś hodowane do ochrony upraw zboża przed szczurami i myszami, te piękne koty są pracownikami do szpiku kości; ich atletyczne ramy, urocze okrągłe twarze oraz różnorodność kolorów i wzorów sprawiają, że są obecnie popularnymi zwierzętami domowymi.

Czytaj także :  Oto 4 rzeczy, które należy zrobić, jeśli twój pies zabrudzi twój dom

Długość życia: 15-20 lat lub dłużej

Średnia waga: 10-15 kg

SIAMESE

Kot syjamski jest natychmiast rozpoznawalny dzięki swojemu cętkowanemu kolorowi, oszałamiającym niebieskim oczom, trójkątnej głowie i długiej, smukłej sylwetce. Te wspaniałe kociaki są również niezwykle inteligentne i towarzyskie; pragną uwagi zarówno ludzi, jak i innych kotów.

Długość życia: 12-20 lat lub więcej.

Średnia waga: 6-14 kg

RUSSIAN BLUE

Te ciemne, niebiesko-zielone piękności są czułymi i inteligentnymi towarzyszami. Uważa się, że rasa Russian Blue pochodzi z północno-zachodniej Rosji, a w XIX i XX wieku podróżowała po całym świecie; nietrudno dostrzec ich atrakcyjność, biorąc pod uwagę ich uderzający wygląd i towarzyski sposób bycia.

Długość życia: 15-20 lat lub więcej

Średnia waga: 7-15 kg

PERSIAN

Te długowłose kociaki o dużych oczach i szerokiej twarzy są jedną z najstarszych ras kotów, a ich korzenie sięgają starożytnej Mezopotamii. Występują w różnych kolorach, mają tendencję do bycia łagodnymi i cichymi oraz „są podatne na różne problemy zdrowotne, zwykle związane z ich budową twarzy”, jak podaje CatTime.com.

Czytaj także :  Codzienne sposoby na zmniejszenie ryzyka zachorowania na raka u psa

Długość życia: 10-15 lat lub dłużej

Średnia waga: 7-12 kg

BOMBAY

Wyhodowane tak, by wyglądały jak mini czarne pantery, te całkowicie czarne koty są towarzyskie, energiczne i piękne. Są natychmiast rozpoznawalne dzięki swoim złotym lub zielonym oczom, a ponieważ tak bardzo kochają uwagę, najlepiej nadają się do domu, w którym będą miały jej pod dostatkiem.

Długość życia: od 12 do 18 lat lub więcej.

Średnia waga: 8-15 kg

Photo of author
Napisane przez : Daniel
Wraz z Grudna staram się wyselekcjonować i zaproponować Wam najlepsze wiadomości dnia, zarówno dotyczące Qi i testów osobowości, jak i codziennych newsów. Codziennie rano publikuję również horoskop dnia.