Strona główna » Zwierzęta » Dlaczego psy szaleją na punkcie piłek tenisowych – wszystko, co musisz wiedzieć

Dlaczego psy szaleją na punkcie piłek tenisowych – wszystko, co musisz wiedzieć

Nie jest niespodzianką, że psy uwielbiają piłki tenisowe. Prawie każdy pies, który kiedykolwiek miał dostęp do piłki tenisowej, uwielbia się nią bawić – niezależnie od tego, czy oznacza to żucie piłki, zakopywanie jej na podwórku, czy odbijanie. Piłki tenisowe to prosta i zabawna zabawka, którą lubi większość psów.

Ponieważ psy tak bardzo kochają piłki tenisowe, możesz zastanawiać się dokładnie dlaczego. W porównaniu z innymi kuszącymi zabawkami dla psów, piłki tenisowe są nadal ulubioną zabawką. Istnieje kilka powodów, dla których może tak być.

5 powodów, dla których psy kochają piłki tenisowe

Istnieje kilka powodów, dla których psy uwielbiają piłki tenisowe, z których wszystkie są dość powszechne u różnych typów psów.

1. Instynkt

Psy są z natury drapieżnikami i często gonią za rzeczami, które naśladują małe ofiary, niezależnie od rasy, wielkości czy wieku. Sposób, w jaki piłka tenisowa odbija się i toczy, może naśladować zdobycz i wyzwalać instynkt łowiecki. Piłka tenisowa, która toczy się lub odbija, może poruszać się jak ptak, królik, wiewiórka lub inne podobne zwierzę. Nieprzewidywalny ruch piłki sprawi, że pies będzie chciał więcej. Niektóre psy uwielbiają gonić, pasać się, aportować lub aportować, a wszystkie te czynności można zaspokoić piłką tenisową.

2. Zabawa i ćwiczenia

Piłki tenisowe są łatwe do zabawy, ponieważ są lekkie i łatwe do rzucania. Są one również łatwe do chwytania przez psy. Wiemy również, że psy uwielbiają się bawić, aby nawiązać więź ze swoim właścicielem. Prosta czynność gonienia i aportowania piłki jest również świetna do stymulacji fizycznej i psychicznej. Takie zajęcie umysłu i ciała psa to świetny sposób na wyczerpanie energii nagromadzonej w wyniku nudy, stresu i innych warunków związanych z przebywaniem w domu.

3. Kolor

Psy są zainteresowane neonowym żółtym kolorem dzięki rodzajom kolorów, które są dla nich widoczne w spektrum barw. Piłki tenisowe oferują również duży kontrast w porównaniu z naturalną zielenią lub naturalnymi odcieniami zewnętrznymi. Sprawia to, że piłka jest łatwa do zauważenia i rozróżnienia. Z biegiem czasu psy mogą nawet rozpoznać kolor piłki tenisowej jako symbol „czasu zabawy”, co czyni je jeszcze bardziej podekscytowanymi.

4. Niestandardowe

Jeśli pies wie, że będziesz mu rzucać piłkę za każdym razem, gdy ją przyniesie, oczywiście polubi piłkę. Psy uwielbiają być aktywne, więc będą biegać, gonić lub aportować na widok piłki. To dla nich zabawa. Inne psy mają obsesję na punkcie odbijania piłki. Psy mogą również przyzwyczaić się do zapachu piłki. Świeże piłki tenisowe mają dość silny zapach i są rozpoznawalne. Zapach ten może następnie wywoływać wszelkiego rodzaju pozytywne emocje. Psy mogą również cieszyć się teksturą piłki i chcieć ją żuć, ponieważ piłka jest łatwa do złapania i szybko satysfakcjonująca.

5. Wiązanie

Piłki tenisowe oferują psu możliwość nawiązania więzi z tobą. Wspólne granie w gry jest równoznaczne ze spędzaniem czasu z tobą, a taka wzajemna aktywność przynosi pozytywne doświadczenia poprzez pozytywne wzmocnienie.

Czy piłki tenisowe mogą być niebezpieczne dla psów?

Chociaż piłki tenisowe są ogólnie bezpieczne, niektóre psy powinny być z nimi nadzorowane. Psy, które uwielbiają żuć piłki tenisowe, mogą nabawić się próchnicy, która polega na tym, że zęby z czasem zaczynają się spłaszczać z powodu ciągłego, powtarzającego się żucia. Może to powodować dalsze problemy stomatologiczne.

Inne psy mogą zniszczyć piłkę i próbować ją połknąć. Może to stanowić zagrożenie, zwłaszcza w przypadku większych ras lub gdy pies złapie mini piłkę tenisową. Psy mogą również przypadkowo połknąć piłkę przy uderzeniu, potencjalnie blokując drogi oddechowe lub gardło.

Czytaj także :  Historia najsmutniejszego psa na świecie
Photo of author
Napisane przez : Daniel
Wraz z Grudna staram się wyselekcjonować i zaproponować Wam najlepsze wiadomości dnia, zarówno dotyczące Qi i testów osobowości, jak i codziennych newsów. Codziennie rano publikuję również horoskop dnia.