Strona główna » Zwierzęta » 7 najlepszych ras małych psów do mieszkania – przydatne informacje

7 najlepszych ras małych psów do mieszkania – przydatne informacje

Szukasz psa do swojego mieszkania? Wiele osób mieszkających w mieszkaniach musi pracować na zewnątrz przez większość dnia, dlatego ważne jest, aby pies był odpowiedni do przebywania samemu na małej przestrzeni.

1.

Te małe psy afrykańskie mają wiele zalet. Są idealne do mieszkania, ponieważ są małe (zwykle mniej niż 14 kg), nie gubią dużo i nie wydają dużo szczekania. Niektórzy uważają je za jedną z najbardziej hipoalergicznych ras dostępnych na rynku.

Basenji to psy, które nie szczekają. Wydają dźwięki, ale nie są one ciągłe, a sąsiedzi raczej nie będą narzekać. Są jednak trudne do wyszkolenia i nie są dobrą rasą do wyboru, jeśli nigdy wcześniej nie miałeś psa.

2. Buldog francuski

Myślę, że te psy są świetne, ponieważ znajdują się na szczycie mojej listy małych psów, które nie szczekają dużo. Sąsiedzi w mieszkaniu naprawdę to docenią. Ponadto, zazwyczaj dobrze sobie radzą, jeśli musisz być nieobecny przez większość dnia w pracy. Buldogi francuskie słyną z tego, że śpią.

Czytaj także :  Czy zwierzęta naprawdę rozpaczają po śmierci jednego z nich?

Jeśli zdecydujesz, że jest to odpowiedni pies do Twojego mieszkania, powinieneś wziąć pod uwagę jego anatomię i upewnić się, że mieszkanie nie nagrzewa się zbytnio, gdy w pobliżu nie ma ludzi. Te psy nie znoszą upałów, więc nie trzeba zabierać ich na długie spacery, jeśli dzień jest zbyt gorący i wilgotny.

Oprócz nietypowej twarzy, mogą mieć inne problemy zdrowotne, takie jak zwichnięta rzepka, zły kręgosłup i problemy z oczami. Dotrzymają ci towarzystwa przez około 11 lub 12 lat.

3. pudel toy

Niech będzie zajęty! Jest inteligentny i energiczny, więc łatwo się nudzi. Czasami nadmiernie szczeka, wchodzi w rzeczy, w które nie powinien i cierpi na inne problemy behawioralne; odpowiednie ćwiczenia pomogą na wszystko. Samo posiadanie psa-zabawki nie oznacza, że nie trzeba go wyprowadzać na spacer. Nie mówię tu o przejściu się z psem dookoła bloku tylko po to, by wykonać swoją „pracę”.

Możesz także wyszkolić swojego pudla, aby reagował na komendy posłuszeństwa, a psy łatwo nauczą się sztuczek. Pudle są dostępne w rozmiarach dla każdego, ale Toy jest najlepszy do małego mieszkania, ponieważ pies ma mniej niż 11 cali długości.

Czytaj także :  Dlaczego pies szczeka, gdy się przytulasz?

4. Chin japoński.

Niektóre z nich są tak małe jak chihuahua lub maltańczyk, a ich jedwabiste futro jest dość łatwe w pielęgnacji.

Chin japoński ma typowe problemy psa brachycefalicznego. Oddycha przez usta, ponieważ jego nos jest tak mały i nie radzi sobie dobrze w gorących warunkach. Jego duże oczy można łatwo zadrapać, młodsze psy miewają ataki hipoglikemii (niskiego poziomu cukru we krwi), ponieważ są tak małe, a gdy się zestarzeją, okaże się, że jego żywotność nie jest tak długa, jak u niektórych małych psów.

5. Maltańczyk

Ta mała rasa jest świetnym psem do mieszkania, jeśli tolerujesz trochę szczekania. Waży tylko 6-9 funtów i rzadko zrzuca sierść, więc nie pokryje kanapy swoim białym futrem. Maltańczyk wymaga codziennego szczotkowania zębów, a jeśli poświęcisz kilka minut na szczotkowanie, możesz uniknąć splątania jego sierści. Maltańczyk wymaga oczywiście spacerów, ale o ile unikniesz błota, pozostanie czysty jak pluszowa zabawka.

Problemy behawioralne będą prawdopodobnie jedynym problemem. Tak długo, jak szkolisz go w zakresie podstawowego posłuszeństwa i uczysz go kilku sztuczek, aby był zajęty, pozwól mu poznać sąsiadów i inne psy, daj mu znać, że nie jest w porządku szczekać przez cały czas i nie rozpieszczaj go smakołykami z talerza, będzie wspaniałym psem mieszkalnym.

Czytaj także :  Otyły pies porzucony i pozostawiony na śmierć znalazł życie pełne miłości

6. Snowser miniaturowy.

Sznaucer miniaturowy zwykle nie trafia na te listy, ponieważ jest znany z tego, że dużo szczeka. Jednak nie wszystkie psy to robią i jeśli znajdziesz hodowcę, którego psy nie szczekają dużo, znajdziesz doskonałego psa do mieszkania.

Sznaucery miniaturowe nie gubią dużo sierści, mają spokojną osobowość, dzięki czemu dobrze dogadują się z obcymi, zwykle dobrze radzą sobie z dziećmi i sprawdzają się również jako małe psy stróżujące.

7. Simba Inu

Innym psem, który nie szczeka dużo i jest idealny do mieszkania, jest Simba Inu. Są hałaśliwe, a niektóre psy tej rasy wydają głośne skomlenia, więc nie są dla każdego.

Wiele rodzin Shiba komentuje, że ich pies jest tak czysty i wybredny jak kot. Są one uważane za jedne z najczystszych dostępnych psów. Jeśli mieszkasz w okolicy, w której częste wyprowadzanie psa jest problemem, są one znane z łatwości w tresurze domowej. Psy te ważą tylko około 10 funtów. Nie są bardzo małe, z pewnością mieszczą się w wymaganiach dotyczących wielkości większości mieszkań.

Photo of author
Napisane przez : Daniel
Wraz z Grudna staram się wyselekcjonować i zaproponować Wam najlepsze wiadomości dnia, zarówno dotyczące Qi i testów osobowości, jak i codziennych newsów. Codziennie rano publikuję również horoskop dnia.